Grad Beč dobija novi prostor za umetničke i kulturne projekte na krovu zgrade Leopold muzeja pod nazivom MQ Libelle.

Svečano otvaranje će biti održano 4. septembra 2020. godine propraćeno bogatim kulturno-umetničkim programom tokom prve nedelje septembra.

PhotoCredit: Hertha Hurnaus

Svetlosno-muzička instalacija „Fraktal“ će na fasadi zgrade Leopold muzeja prikazati moć transformacije senki. U okviru performansa „Libelle Flirr“ troje trombonista će svirati na različitim mestima u prostoru, a njihov zvuk će se spajati u neobičan muzički efekat.

Izložbeni prostor u dvorištu Muzejskog kvarta MQ Art Box će predstaviti instalaciju „Similarities“ u okviru koje će silueta MQ Libelle biti postavljena u konstantno stanje lebdenja.

PhotoCredit: MQ Libelle press

Arhitektonski biro „Ortner & Ortner Baukunst“ koji je 90. godina prošlog veka realizovao Muzejski kvart u Beču u njegovom sadašnjem obliku, zaslužan je i za arhitektonsko rešenje MQ Libelle. Arhitekte Laurids i Manfred Ortner primili su ove godine Veliku nagradu Austrije, najviše odlikovanje za životno delo u oblasti umetnosti.

Nova terasa pruža jedan od najlepših pogleda na centar grada Beča. Austrijska umetnica Eva Schlegel dizajnirala je staklenu fasadu koju dopunjuju svetlosne instalacije u obliku prstenova Brigitte Kowanz.

PhotoCredit: Hertha Hurnaus

MK Libelle se može besplatno pristupiti i predviđeno je da bude otvoreno mesto za sve, baš kao što je i MK – mali kiosk za prodaju grickalica i osveženja. Umetnički rad na fasadi i na krovu muzeja Leopold nastavlja se svetlosnom i zvučnom instalacijom „Am Anfang var der Schatten“ („U početku je bila senka“) Alex Kasses.

U delu MK-a već je osam mikro-muzeja. U prolazu liftom do Libelle formiran je deveti muzej. Prolaz je udvostručen u visinu sa reflektirajućim plafonom prema umetničkom konceptu Christopher Meier-a u kome se mogu videti vitrine i nekoliko umetničkih instalacija.

PhotoCredit: O&O Baukunst

 

Izvor: EurocommPR

Ostavite komentar

Molimo vas unesite komentar
Please enter your name here