Građevinarstvo je jedan od najvećih neprijatelja životne sredine. Na konferenciji „Build for Life“ 2021. možete da učestvujete u razgovoru o tome kako možemo da unapredimo vezu čiji prekid sebi ne možemo da priuštimo. 

Novi ekološki projekti smanjuju štetne uticaje, i teže stvaranju trajnih pozitivnih uticaja na životnu sredinu. Prema tome, naše zgrade i način na koji oblikuju naš stil života treba da budu projektovane, izgrađene i održavane poštujući ograničenja životne sredine. Za uzvrat priroda, arhitekturi može dati odlične kvalitete. Pridružite se našim moderatorima, arhitektama i novinarima Ejn Korcen i Markusu Fersu, ekolozima, graditeljima i arhitektama u razgovoru o arhitekturi, prirodnim resursima i stavovima o obnavljanju.

Kako izgrađeno okružejne može poboljšati svoju vezu sa prirodom?

Nalazi su jasni: naša veza sa prirodom je prekinuta. Kako to možemo da popravimo? Pridružite se Toru Hjarsenu iz Svetske fondacije za prirodu i Meteu Skjoldu, SLA u razgovoru o ključnim nalazima iz izveštaja „Živa planeta“2021.

Kako arhitektura ne mora da bude pretenciozna, kako istovremeno može da bude ekološka i zadivljujuća

Ditrih Untertrifaler, sportska sala Alice Miliat: nepretenciozna, a opet lepa zgrada ima drvenu konstrukciju i izolaciju od slame. Pridružite se ovoj sesiji da biste videli kako je ugrađen ekološki materijal, ostvarena ekonomična gradnja, kako dnevna svetlost dobro iskorišćena, obezbeđena prirodna ventilacija i projektovane atraktivne površine.

Konferencija „Build for Life“ 2021.

Prudružite nam se 15–17. novembra kada okupljamo arhitekte, graditelje kuća, istraživače, inžinjere, aktiviste i druge stručnjake iz ove oblasti da bismo razmotrili kako objekti mogu doprineti životnoj sredini i poboljšati kvalitet ljudi svuda u svetu.

Besplatna i otvorena za sve, konferencija „Build for Life“ 2021. je u potpunosti digitalni događaj na kojem će govoriti više od 90 stručnjaka iz celog sveta, a sa dve glavne bine u Kopenhagenu, Danska. Prijavite se na buildforlife.velux.com.

Autor: VELUX grupa

Prethodni članakBUILD FOR LIFE- Kako i zašto fleksibilnost arhitekturu čini održivom
Sledeći članakBUILD FOR LIFE- Kako kvalitet treba da utiče na sve aspekte izgrađenog okruženja

Ostavite komentar

Molimo vas unesite komentar
Please enter your name here