U oktobru o… održivoj, ekološkoj i energetski efikasnoj arhitekturi

PhotoCredit: Congress SAEE

Treći međunarodni kongres Održiva arhitektura – energetska efikasnost održaće se od 4. do 6. oktobra 2019. godine sa predavanjima, izložbama, radionicama i pratećim predavanjima u renomiranom i atrakativnom prostoru Jugoslovenske kinoteke (Uzun Mirkova 1) u Beogradu.

U glavnom programu, Kongres podrazumeva učešće 10 poznatih svetskih arhitekata, koji su međunarodni autoriteti u oblasti održive, ekološke i energetski efikasne arhitekture. Kongres organizuju, Udrženje Ekokult +, Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu i Magazin za eko arhitekturu i kulturu Eko Kuća, u saradnji sa arhitektonskim fakultetima iz regiona.

Kongres će obuhvatati značajne teme sa fokusom na održivi, ekološki i energetski efikasan pristup u arhitekturi uz upotrebu obnovljivih izvora energije, odgovarajućih materijala, savremenih tehnologija i sistema građenja, kao i na dizajn i pejzažnu arhitekturu.

Kao predavači pojavljuju se:

Thomas Rau, inovator i vizionar i govornik velikih konferencija. Izabran je za holandskog arhitektu godine 2013. i na listi Top 2 ključne ličnosti u oblasti održivosti. Osnivač Turntoo i Rau architects, prve dve lider kompanije posvećene cirkularnoj ekonomiji.

Branislav Mitrović, profesor emeritus Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Redovni član SANU i ULUPDS-a . Autor brojnih realizovanih projekata i pobednik na konkursima.

Maria Langarita, dobitnica nagrade Young Architect of the Year 2014. Suosnivač studija Langarita-Navarro, nagrađen priznanjem Mies van der Rohe Award 2013. Predavač na Arhitektonskom fakultetu u Madridu.

Peter Pichler, finalista Dezeen Awards za arhitektu godine u usponu, aktivni učesnik i pobednik arhitektonskih konkursa širom sveta. Radio u studiju Zaha Hadid.

Vladimir Đurević, jedan je od najuglednijih pejzažnih arhitekata u svetu. Završio fakultet pejzažne arhitekture u Engleskoj, a master studije u Americi. Dobitnik prestižne nagrade „Aga Kan“ za trg „Samir Kasir“, kao i svetskog priznanja za rezidenciju modnog dizajnera Eli Saba.

Anu Puustinen, osnivač poznatog finskog studija Avanto. Nominovana za nagradu Mies van der Rohe, pobednik brojnih konkursa i dobitnik međunarodnih nagrada.

Idis Turato hrvatski je arhitekta i profesor na GAF-u u Splitu. Učesnik Bijenala u Veneciji, a autorski projekat sa Sašom Randićem svrstan je u 23 projekata najvećih arhitekata današnjice.

Robert Klun istaknuti slovenački arhitekta i dizajner, ex predsednik Asocijacije dizajnera Slovenije. Osnivač kompanije KLUN ambienti i pobednik konkursa za expo paviljon Slovenije u Dubaiju 2020. godine.

Marco Lavit osnivač arhitektonskog i dizajnerskog studija LAVIT, uvršten na listu Rising Talent Awards.

Bill Dunster nosilac reda britanske imperije, najveći orden doprinosa umetnosti i nauke. Tvorac arhitektonske firme Zedfactory, specijalizovane za projektovanje i razvoj nulte emisije ugljenika.Dobitnik nagrade za održivi razvoj RIBA 2003. Predavač na Univerzitetu Kingston i Harvard.

U okviru Kongresa će biti održane dve radionice:

Radionica 1: Marco Lavit/ Francuska

Radionica 2: Robert Klun/ Slovenija

Prethodni članakKoji je najvertikalniji grad na svetu
Sledeći članakDuh starog Beograda

Ostavite komentar

Molimo vas unesite komentar
Please enter your name here