Ruski arhitektonski biro Blockstudio, osnovan 2009. godine od strane brata i sestre, Ivana i Natalie Trofimov, pomešao je različite materijale, teksture i vremenske periode u novoizgrađenom moskovskom stanu kako bi stvorio osećaj starog pariškog enterijera.

Smešten u mirnom delu u centru Moskve, stan od 208m2 nalazi se na trećem spratu moderne stambene zgrade s pogledom na vijugave stare ulice grada.

PhotoCredit: Mikhail Loskutov

Vlasnici, mlada četvoročlana porodica, su shvatili da ih pogled podseća na stan iz 19. veka u kojem su živeli dok su boravili u Parizu, a koji se mogao pohvaliti visokim plafonima, klasičnim lajsnama, parketom i panoramskim prozorima.

PhotoCredit: Mikhail Loskutov

Shodno tome, kada je trebalo redizajnirati enterijer, pozvali su lokalni arhitektonski biro Blockstudio da ponovo stvori ambijent toliko voljenog stana u Parizu.

Kako se moderna arhitektura stambene zgrade nije lako mogla uklopiti u stilske elemente pariškog stana, arhitekte su predložile da naprave enterijer koji se ne bi tačno odnosio na njegovo mesto, već bi se umesto toga oslanjao na slojeve i raznolikost različitih tekstura i materijala tipičnih za pariške enterijere.

PhotoCredit: Mikhail Loskutov

Odabrali su neutralnu paletu svetlih boja i prirodnih materijala kako bi umetnički i kolekcionarski predmeti vlasnika ostali u središtu pažnje.

Kroz stan se protežu hladne boje, tkanine od prirodnih vlakana i bele mermerne površine istaknute toplim mesingom i prirodnim drvetom.

PhotoCredit: Mikhail Loskutov

Dizajn takođe kombinuje niz različitih doba i referenci. Na primer, obnovljeni parket od hrastovog drveta iz Italije postavljen je po meri po dnevnom boravku i trpezariji, dok stakleni pregradni zid u ramu od mesinga, odvaja trpezariju od kuhinje, i podseća na dizajn stanova 20-tog veka.

PhotoCredit: Mikhail Loskutov

Ovaj zastakljeni zid stvara osećaj jedinstvenog prostora, dok istovremeno omogućava odvajanje prostora za kuvanje od ostatka stana.

Mermerno kuhinjsko ostrvo probija se kroz pregradni zid, raširivši oba prostora i poprimajući oblik lažnog kamina u trpezariji.

PhotoCredit: Mikhail Loskutov

Dve dečije sobe su takođe odvojene kliznom pregradom koja se može koristiti za podelu ili spajanje prostora po potrebi.

PhotoCredit: Mikhail Loskutov

Iako većina nameštaja i delova osvetljenja u stanu potiču iz sopstvene kolekcije, drugi su nabavljeni iz moskovske galerije za savremeni dizajn AlinaPinski .

 

Prethodni članakGlavna nagrada za Evropsko obdanište u Boru
„Bringing Light to Life 2020“
Sledeći članakUrošu Đuriću nagrada „Sava Šumanović“

Ostavite komentar

Molimo vas unesite komentar
Please enter your name here