Izložba „Sedimenti i sentimenti“ – Vladimir Lalić

PhotoCredit: Muzej grada Beograda

Zbog velikog interesovanja, izložba „Sedimenti i sentimenti“ autora Vladimira Lalića u Muzeju grada Beograda produžena je do 17. januara 2021. godine. Vladimir Lalić, umetnik i muzičar, najmlađi je autor koji je dobio priliku da samostalno izlaže svoje radove u Muzeju grada Beograda.

Umetnik je predstavio beogradskoj publici svoju novu neizlaganu seriju radova na pleksiglasu, interaktivnim „cite specific“ instalacijama, kao i radove iz prošlih faza, za koje je više puta nagrađivan. Postavku čini oko 30 novih, do sada ne izlaganih radova, kao i oko 70 radova, koji su pozajmljeni posebno za ovu izložbu iz mnogobrojnih privatnih kolekcija.

Izložba „Sedimenti i sentimenti“

Nakon mnogobrojnih izložbi u Parizu, Njujorku, Singapuru, Trstu i Beogradu, umetnik na ovoj izložbi predstavlja recentne radove. Radovi su rezultat eksperimentisanja sa novim medijumima i materijalima, ali i stariji radovi, a sve ih objedinjuje Lalićev crtački rukopis i osećaj za dramatične kompozicije.

U novim radovima upotrebljava umesto papira pleksiglas, praveći od više ploča slojevite crteže-objekte, koji pored linije i boje odaju i utisak treće dimenzije, kao i igru prelamanja senki. Poseban novi segment u njegovom stvaralaštvu sačinjavaju i zvučno-vizuelne instalacije, video radovi i objekti sa LED rasvetom.

PhotoCredit: Vladimir Lalić – Figure in movement

„Ovo je sjajna prilika da okupim sve „sedimente“ mog rada na jednom mestu, kojih se poslednjih sedam godina poprilično nakupilo. Veoma mi je drago da će publika moći da vidi već izlagane, nagrađivane serije radova , ali i one dopunjene , kao i nove audio-vizuelne instalacije u kojima će moći i da učestvuje. Biće to najpotpuniji presek mog stvaralaštva i, svakako, prostorno najveća izložba do sada.“ – kaže Vladimir Lalić

izložba sedimenti sentimenti vladimir lalić
PhotoCredit: Vladimir Lalić – Beast and skull

U jednoj od soba će biti izloženi crteži na pleksiglasu u potpunom mraku, gde će posetioci ulaziti samo sa svetlom iz mobilnih telefona ili baterijskih lampi. Osvetljeni crteži na pleksiglasu čine teatar senki, koji posetioci prave upravo direktnim osvetljavanjem samih ploča.

Prethodni članakMost u bojama
Sledeći članakIzložba „Ivan Radović, crteži iz kolekcije Narodnog muzeja“

Ostavite komentar

Molimo vas unesite komentar
Please enter your name here