Severno od Amsterdama, ova rezidencija-atelje zauzima prostor nekadašnje toplane. Unutar njenih besprekornih zidova nalazi se kombinacija restauriranog nameštaja, dizajniranih lampi i skulptura medveda u trpezariji.
U holandskom gradu Zaandam-u, severno od Amsterdama, bivša industrijska zgrada pretvorena je u dom sa ateljeom i izložbenom galerijom. Vlasnici kuće su umetnik i dizajner Frederik Molenschot, čiji studio Molen dizajnira lampe i svetiljke – i njegova partnerka Esther Stam, koja je na čelu studija Modijefsky, ženskog tima dizajnera enterijera sa sedištem u glavnom gradu. Zato je sasvim prirodno da je posao reorganizacije ovih 350m2, tretiranih kao prazno platno sa ogromnim potencijalom, trebalo da se preda Studiju Modijefsky, a sve u saradnji sa umetnikom.
Zgrada, nazvana Ketelhuis (holandski za „Kotlarnicu“), nekada je zagrevala čitav okrug i imala je unutrašnjost velike visine, koja je podeljena na dva nivoa. Danas prizemlje zauzima Molenschot-ova radionica i kancelarija, dok se izložbena galerija i dom mladog para nalaze na prvom spratu.
Udoban ambijent životnog prostora, maksimalno koristi fascinantnu originalnu industrijsku strukturu, kojoj novi hrastov parket složen u „riblju kost“ daje ugodniji osećaj. U dnevnoj sobi se nalazi neobična čelična peć na drva, a tri velike rupe kroz koje su prolazili dimnjaci toplane pretvorene su u svetlarnike.
Iznad hrastovog stola sa starinskim stolicama okačen je kajak od narandžastog fiberglasa, koji je pretvoren u neobičan difuzor svetlosti.
Pravo srce kuće je kuhinja, koja se takođe koristi kao recepcija kada se priređuju događaji u galeriji. Ovde je odmah uočljivo, centralno kuhinjsko ostrvo, koje je dizajnirao studio Modijefski, a sastoji se od ormara sa vratima od mesinga, bronzanih kvaka (studio Molen) i gornjeg dela od prohroma. Otvorene police od belog metala vide se kroz stakleni zid, koji odvaja kuhinju od ulaza.
Hodnik koji vodi do privatnog dela kuće pruža pristup gostinskoj sobi, garderobi i toaletima, skrivenim iza kliznih vrata koja se stapaju u obrazac kvadrata na koje su podeljeni beli zidovi. Na kraju hodnika nalazi se spavaća soba, gde je iskorišćena gotovo dvostruka visina prostora za postavljanje međuspratne ploče, do koje se dolazi drvenim stepeništem zavijenim oko ormana.
Na ovom međuprostoru prostoru, nalazi se samostojeća kada iz koje se gleda kroz prozor postavljen na tavanici. Doprinos začaranoj atmosferi daju brojne biljke i intenzivna prirodna svetlost, podesiva pomoću sistema belih roletni.
Stari prozori okrenuti prema severu, koji se više ne mogu koristiti jer se na toj strani podigla nova zgrada, osvetljeni su i ističu se poput svetlosnih slika. Male bronzane lampe, koje je dizajnirao Studio Molen, neočekivano se pojavljuju kao magične prisutnosti u svim prostorima.