Dizajn paviljon-poslednja nedelja Kaleidoskopa kulture u Novom Sadu

PhotoCredit: kaleidoskopkulture.com

Dizajn paviljon kojim započinje poslednja nedelja Kaleidoskopa kulture, nedelja primenjene umetnosti, održava se od 2. do 9. oktobra u Novom Sadu i okuplja neka od najznačajnijih evropskih i domaćih imena iz domena dizajna, ali i mlade autore iz sfere primenjene umetnosti.

Jedan od najznačajnijih evropskih dizajn studija, nemački Bureau Borsche, čiji provokativni koncepti pomeraju granice grafičkog dizajna i čiji kvalitet su prepoznali Givenchy, Venecijansko bijenale umetnosti, Apple, zatim italijanski Studio Mut, čiji portfolio obuhvata radove za Louis Vuitton, Royal College od Art London, te grafički dizajner Erich Brechbühl, dobitnik brojnih nagrada među kojima su nagrada Švajcarski grafički dizajner godine, nagrada žirija na Međunarodnom bijenalu plakata u Kini, samo su neki od autora čije će radove publika moći da pogleda u okviru ovogodišnjeg Dizajn paviljona koji je otvoren u petak, 2. oktobra, ispred zgrade SPENS-a (Ulaz 10).

PhotoCredit: @NoviSad2021

Izložbu je koncipirala i kustoski uredila PDP konferencija, a realizuje se u okviru nedelje primenjene umetnosti programskog luka Kaleidoskop kulture projekta Novi Sad – Evropska prestonica kulture.

Više od 70 autora i autorskih kolektiva iz 26 zemalja, među kojima su Italija, Francuska, Poljska, Grčka, Velika Britanija, Austrija, Švajcarska, Portugal, Češka, Norveška, Hrvatska, Island, Holandija, Kipar, Turska, Srbija, predstaviće svoje radove u Novom Sadu.

Nakon prošlogodišnje izložbe savremenog švajcarskog grafičkog dizajna Swiss Style Now, ovogodišnji Dizajn paviljon prikazaće izložbu grafika „ALLSTARS + SUPERNOVAE”. Postavka će sadržati dve celine – ALLSTARS gde su predstavljeni radovi umetnika po pozivu PDP konferencije kao i SUPERNOVAE, koja će predstaviti radove novih imena i novih nada u oblasti dizajna iz Evrope. Izložba će trajati do 18. oktobra.

Izvor: kaleidoskopkulture.com

Prethodni članakMultimedijalni umetnik Milija Belić u Parizu
Sledeći članakPisaća mašina kao umetnička alatka

Ostavite komentar

Molimo vas unesite komentar
Please enter your name here