BUILD FOR LIFE- Kako kvalitet treba da utiče na sve aspekte izgrađenog okruženja

Na konferenciji „Build for Life“ 2021 studio Dekleva & Gregorič architects predstavlja „Kuću dimnjaka“. Ona poštuje morfologiju tradicionalne izgradnje i predstavlja velike arhitektonske kvalitete. PhotoCredit: Flavio Kodou

Na konferenciji „Build for Life“ 2021. razgovaramo o arhitektonskom kvalitetu u vezi sa održivošću, kulturom, lepotom, lokalitetom, propzicijom vrednosti i budućim generacijama.

Kvalitetna zgrada je projektovana da traje. Uzimajući u obzir korisnike, sve zgrade treba da budu projektovane tako da budu trajne, sa estetskim i funkcionalnim dizajnom kojim se omogućava jednostavno održavanje i izdržljivost. Kvalitet projekta ne podrazumeva samo usklađenost sa specifikacijama i građevinskim normama, već i materijalizaciju ciljeva sa visokim stepenom učinka, izdržljivosti i funkcionalnosti. Na konferenciji „Build for Life“ 2021 moderatori, arhitekte i novinari Ejn Korcen i Markus Fers će razgovarati o kvalitetu sa arhitektama, političarima, inžinjerima i aktivistima.

Zašto je dobar projekat važan za održivost i dugotrajnost?

Na ovoj sesiji Juri Troj, osnivač firme JT Architects, će se fokusirati na to kako je njegova „Sunlighthouse“ u Austriji postala svetionik za održivost, sa optimalnom energijom i unutrašnjom klimom zahvaljujući dobrom projektu, drvenoj konstrukciji i inovativnom pristupu sunčevoj svetlosti.

Kako arhitektonski kvalitet može obezbediti kulturološke veze?

Na ovoj ekskluzivnoj sesiji Hju Stjuart iz firme Foster & Partners predstavlja zgradu muzeja Narbo Via kako danas izgleda završena. Narbo Via je nova znamenitost koja se nalazi u susedstvu Canal de la Robine. Inspirisana formalnim francuskim baštama i rimskim dvorištem arhitektura savršeno spaja kulturu i kvalitet.

Da li će budućnost biti lepa?

Značaj estetike zgrada i lepote u zajednicama je tema ove sesije na kojoj Ime Ime, iz organizacije New European Bauhaus i Meri Parson, iz komisije Building Better Building Beautiful razgovaraju o tome kako se lepota može predvideti prilikom planiranja i o politikama zajedno sa Danom Berman, partnerkom i arhitektom firme UNStudio.

Kako možemo buduće generacije da obrazujemo o kvalitetu?

Vreme je razmotriti nosioce promena u obrazovanju i Merlin Andersen, redovni profesor održivih građevinskih tehnologija i dekan Škole arhitekture, građevinarstva i ekološkog inžinjeringa instituta EPFL, Serđo Altomonte, profesor arhitektonske fizike, Université catholique de Louvain i Sinj Sand, arhitekta , aktivista i ekolog otvaraju debatu.

Kako lokalna adaptacija može obezbediti arhitektonski kvalitet?

Studio Dekleva & Gregorič architects predstavlja „Kuću dimnjaka“. Projekat kuće se primarno bazira na pravilima loklane arhitekture. Poštuje morfologiju tradicionalnog konteksta izgradnje sa kalkanskim krovom i poštuje volumetrijske i parametre materijala.

Konferencija „Build for Life“ 2021.

Prudružite nam se 15–17. novembra kada okupljamo arhitekte, graditelje kuća, istraživače, inžinjere, aktiviste i druge stručnjake iz ove oblasti da bismo razmotrili kako objekti mogu doprineti životnoj sredini i poboljšati kvalitet ljudi svuda u svetu.

Besplatna i otvorena za sve, konferencija „Build for Life“2021. je u potpunosti digitalni događaj na kojem će govoriti više od 90 stručnjaka iz celog sveta, a sa dve glavne bine u Kopenhagenu, Danska. Prijavite se na buildforlife.velux.com.

Autor: VELUX grupa

Prethodni članakBUILD FOR LIFE- Kako zajednice mogu uticati na objekte, ljude i planetu
Sledeći članakIzložba Zdravka Joksimovića „Kao nikad pre“ u galeriji X VITAMIN

Ostavite komentar

Molimo vas unesite komentar
Please enter your name here