Za 24. Međunarodni video festival Videomedija, koji će se održati u periodu od 8. do 10. oktobra 2020. godine u Novom Sadu, raspisan je konkurs za umetnike i upućen poziv volonterima. Festival će i ove godine činiti najnovija i inovativna umetnička dela iz sveta savremene video umetnosti.

Međunarodni video festival Videomedija je neprofitna manifestacija koja se održava svake godine u trajanju od nekoliko dana. Festival se sastoji od takmičarskog programa i različitih pratećih programa koji se, u zavisnosti od trenutne produkcije i koncepcije, dešavaju u Novom Sadu.

Program se fokusira na umetničke projekte koji koriste nove medije za umetničko izražavanje i komunikaciju, a imaju široku paletu žanrova i oblika koji kombinuju slike i zvuk, naprednu komunikaciju, objekte, u simbiotičkom ili avangardnom stilu.

Umetnik može da prijavi više radova.

Nema fiksnih kriterijuma u pogledu teme i forme.

Kao i prethodnih godina Udruženje za video umetnost Videomedija traži nove umetničke radove iz sledećih kategorija i audio-vizuelnih medija:

  • Projekcije: video umetnost, kratki filmovi, digitalne animacije;
  • Medijski projekti: medijske instalacije, intervencije u izložbenom prostoru, napredne tehnologije u umetničkoj praksi, interaktivna umetnost u svim oblicima i formatima: robotski objekti, virtuelna stvarnost, mrežni i socijalno-medijski projekti, audiovizuelni nastupi;
  • Pored toga, urednici i producenti/distributeri mogu poslati svoje predloge za netakmičarski revijalni deo programa.

Prijavljivanje će se obavljati isključivo online.

Konkus je raspisan od 01.04. do 15.06. 2020. godine.

Sve o uslovima prijavljivanja može se naći na sajtu http://videomedeja.org/uslovi-prijavljivanja. Umetnici mogu besplatno i lako da pošalju svoje umetničke radove direktno preko internet formulara.

Takođe, pozivaju se svi da se prijave za volontiranje ili praksu na 24. Međunarodnom video festivalu Videomedija putem linka http://videomedeja.org/volonteri.

 

Prethodni članakNeobičan umetnički izazov na društvenim mrežama
Sledeći članakVreme je za online savremenu arhitekturu

Ostavite komentar

Molimo vas unesite komentar
Please enter your name here